شرایط استفاده از کارجادو

1- استفاده از سایت کارجادو(karjadoo.com) و دیگر برنامه های مرتبط با این سایت ، برای عموم با رعایت شرایط و قوانین که در این قسمت آمده ، آزاد می باشد.

2- شرایط استفاده از کارجادو ، جزو قراردادهای قانونی و الزام آور بین کاربر و سایت کارجادو است.

3- کارجادو ممکن است نسبت به بروزرسانی قوانین و شرایط استفاده از سایت اقدام کند که در این صورت از طریق ایمیل به کاربران اطلاع داده خواهدشد.

حساب کاربری

1.کاربر برای استفاده از خدمات کارجادو نیاز به ایجاد حساب کاربری دارد و با ایجاد این حساب می پذیرد که این قرارداد را بطور کامل مطالعه و شرایط آن را پذیرفته است.

2. مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. کاربر می‌بایست 18 ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشد و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌تواند از خدمات کارجادو مانند خرید و فروش محصولات استفاده کند.

3. برای حساب کاربری لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما در برابر مالک شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.

4. نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های شما در «کارجادو» پیوند می‌خورد؛ بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از «کارجادو» است.

5. شما به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.

6. ایجاد حساب کاربری در «کارجادو» و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «کارجادو»، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین شما و «کارجادو» ایجاد نخواهد کرد.

7. ممکن است «کارجادو» در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی «کارجادو» ارائه کند. در غیر این صورت، «کارجادو» می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.

8. کارجادو اطلاعات دریافتی خود از کاربران را به شیوه‌های مختلفی استفاده خواهد کرد؛ به‌عنوان نمونه وقتی شما کالایی را خریداری می‌کنید، کارجادو کلیه اطلاعات لازم نظیر نام کامل، نام کاربری،‌ شماره تماس، نشانی پستی را در اختیار (فروشنده) قرار خواهد داد.

9. «کارجادو» اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و تابع قوانین جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد.

محتوای ارائه شده توسط کاربران

1.آنچه شما به هر طریقی از قبیل عکس، نام کاربری و پروفایل، درج کامنت و نظر، نام صفحه، توضیحات محصول و تولیدکننده و نظایر آن و به طور کلی هر آنچه شما حین استفاده از خدمات «کارجادو» درج و منتشر می‌کنید، صرفاً محتوای شما بوده و «کارجادو» به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

2. شما با درج محتوا در هر بخش از بسترهای «کارجادو»، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به «کارجادو» اعطا می‌کنید. «کارجادو» ضمن حفظ حقوق شما مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح اکوسیستم و بازار اجتماعی «کارجادو»، مطابق این مجوز از محتوای شما استفاده کند؛ مانند انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش‌های مختلف «کارجادو» و کانال‌های گوناگون آن (نظیر سوشال‌ها)، برای طرف‌های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست‌های «کارجادو»؛ و همین‌طور «کارجادو» برای آموزش و ارتقای کاربران خود می‌تواند از محتواهای کاربران کند. برای مثال،‌ «کارجادو» برای توسعه بازار و فروش ، از داستان‌های موفقیت کسب‌وکارهای مستقر در «کارجادو»، برای ایجاد آگاهی و هوشیاری استفاده خواهد کرد و لذا برای تاثیرگذاری بیشتر مختار خواهد بود که محتوا را تغییر دهد و بازنشر کند.

3. شما با درج محتوا، به «کارجادو» یک حق انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد، جهت عرضه، ویرایش، تغییر، نشر، بازنشر و بازتولید، جهت توسعه و ارتقای کاربری شما یا برند «کارجادو» و نیز به طور کلی برای استفاده در هر قالب وابسته به پلتفرم‌ «کارجادو»، نظیر سایت و اپلیکیشن، یا هر بستری نظیر مطبوعات و سایت‌های دیگر، اعطا می‌کنید. دریافت این مجوزها، برای توسعه طرح بازار اجتماعی «کارجادو»، برندآگاهی بیشتر و به تبع آن، کسب سود بیشتر برای همه اعضای این بازار خواهد بود. دادن این مجوز به «کارجادو»، می‌تواند به توسعه برند شما ، تجاری شدن محصولات و بهتر دیده شدن آن توسط مخاطبان کمک شایان توجهی کند.

4. «کارجادو» نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام افراد ‌در بسترهای خود، حساسیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای «کارجادو» را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می‌دانید، می‌توانید «کارجادو» را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، «کارجادو» نسبت به حذف و اخطار به شخص خاطی اقدام کند. همچنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط شما ، به وسیله «کارجادو»، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، «کارجادو» می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.

5. «کارجادو» بر آن است تا بازار آنلاین «کارجادو» یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هر گونه محتوایی (حتی نام کاربری، غرفه و محصول) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما متعهد خواهید بود از درج هر گونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. «کارجادو» محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد بازار آنلاین «کارجادو» بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه «کارجادو» مسموع نخواهد بود.

قرارداد همکاری با کارجادو

1. مطابق این سند، «کارجادو» یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از «کارجادو»، به شما (کاربر) اعطا می‌کند.

2. مطابق این سند، شما (کاربر) اعلام می‌کنید از هر گونه استفاده از خدمات «کارجادو» که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد. به طور مثال، شما (کاربر) متعهد خواهید بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را در غرفه متعلق به خودتان عرضه کنید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده شما خواهد بود.

3. مطابق این سند و شرایط خرید و فروش در «کارجادو»، شما (کاربر)، «کارجادو» را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد و فروشنده ضامن جبران خسارت است.

4. هر محتوایی که هر شخص در «کارجادو» منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و «کارجادو» هیچ گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی‌رایت نخواهد داشت.

5. «کارجادو» تلاش می‌کند خدمات خود را برای همه دستگاه‌ها و گوشی‌ها و شبکه‌های مرتبط با اینترنت ارائه کند اما نسبت به آن هیچ تضمینی نمی‌دهد. استفاده از خدمات «کارجادو» (خرید و فروش) افراد، مطابق شرایط این سند و با تاسیس حساب کاربری می‌توانند در «کارجادو» صفحه خود را بسازند و محصولاتشان را عرضه کنند و بفروشند یا محصول موردنظرشان را سفارش دهند و خرید کنند. در فرایند خرید و فروش در «کارجادو»، علاوه بر حاکم بودن شرایط عمومی حساب کاربری، حریم خصوصی و محتوای کاربر (شما)، قواعد خاص دیگری نیز جزو شرایط استفاده از «کارجادو» برای طرفین معامله (فروشنده و خریدار) است که در ادامه آمده است.

الف. ایجاد صفحه و سهم طرفین

1. راه‌اندازی صفحه و در اختیار گرفتن فضایی برای عرضه محصولات و خدمات در «کارجادو»، رایگان و بدون پرداخت هر گونه هزینه‌ای است اما در ازای معاملاتی که به صورت آنلاین و از طریق درگاه پرداخت «کارجادو» صورت می‌گیرد ، پس از کسر کسورات قانونی (مانند مالیات)،‌ «درصد مشخصی» به «کارجادو» تعلق می‌گیرد و امکان استرداد آن به غرفه‌دار (کاربر) وجود ندارد.

2. آخرین درصد و سهم مصوب کارجادو، هنگام ایجاد غرفه به اطلاع کاربر می‌رسد. همچنین تغییر در این درصد و مبنای محاسبه نیز از طریق رسانه‌ها و راه‌های ارتباطی «کارجادو» اطلاع‌رسانی می‌گردد.

3. مبلغ خالص سهم عرضه‌کننده از درآمد حاصل از فروش محصولات عرضه و فروخته‌شده از طریق غرفه اختصاص داده‌شده به عرضه‌کننده، در صورت رضایت مشتری و پس از کسر کسور قانونی، طبق زمان‌بندی «کارجادو» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی (از طریق شماره بانکی شبا) که مالکیت کامل آن متعلق به غرفه‌دار است، پرداخت می‌شود.

4. رویکرد اساسی «کارجادو»، کسب رضایت کامل و صد درصدی مشتری نسبت به محصول است، لذا در صورتی که «کارجادو» تشخیص دهد، عدم رضایت مشتری به جهت تقصیر یا کوتاهی و سهل‌انگاری عرضه‌کننده بوده است، طبق قوانین بازگرداندن محصول عمل می‌شود.

اداره صفحه و بهره‌برداری از آن

1.راه‌اندازی و مدیریت غرفه پس از فعال‌سازی آن توسط «کارجادو»، به طور کامل به عهده فروشنده (کاربر) خواهد بود. فلذا کلیه مسائل مربوط به آن از قبیل تولید و بارگذاری محتوا و اطلاعات محصولات، قیمت‌گذاری و تنظیم هزینه ارسال آن‌ها به عهده فروشنده (کاربر) خواهد بود. «کارجادو» مطابق مقررات و شرایطی که بخش مهمی از آن در این سند منتشر شده و به اطلاع کلیه کاربران (اعم از خریداران و فروشندگان) رسیده است صرفاً گرداننده این بازار و ناظر بر پلتفرم و خدمات آن خواهد بود.

2.بنای اولیه «کارجادو» تسهیل و تسریع در غرفه‌دار شدن شما و تدوام این امر است؛ اما ممکن است «کارجادو» در شرایطی و بنا به هر دلیل متعارفی، از فروشنده (کاربر) ‌درخواست ارائه مدارک و اطلاعات تکمیلی درباره محصول عرضه‌شده کند. در این صورت، فروشنده متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طی فرصت اعلام‌شده از سوی «کارجادو» ارائه کند. در غیر این صورت، «کارجادو» می‌تواند حساب کاربری فروشنده را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا حساب کاربری و فروشنده را حذف کند یا از فروش محصول یا محصولاتی جلوگیری کند و فروشنده از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.

3.هرگونه عبارت یا جمله‌ای در نام‌گذاری غرفه یا محصول و همچنین توضیحات و ویژگی‌هایی که برای غرفه و محصولات خود می‌نویسید، در صورتی که صرفاً ادعا بوده و ادله اثبات‌کننده برای آن نداشته باشید، ممنوع است و هرگونه ادعایی از سوی اشخاص ثالث به عنوان سرقت یا نقض مالکیت فکری و معنوی، برعهده فروشنده (کاربر) است و در صورت اقدام از سوی کاربر، «کارجادو» می‌تواند طبق شرایط پایان همکاری و فسخ عمل کند.

4.عرضه، تبلیغ و فروش محصولات غیرقانونی و غیرمجاز ممنوع است. همچنین عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز‌های لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشنده (کاربر) و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، فروشنده ضامن جبران خسارت و «کارجادو» مبرّی از مسئولیت است.

5.عرضه و فروش محصولات تحت عنوان «دارو» و ادعای درمان و سلامت، بدون مجوز سازمان غذا و دارو جرم است و «باسلام» به محض تشخیص و شناسایی این موارد، از نمایش و فروش این محصولات جلوگیری خواهد کرد و نیز می‌تواند حساب کاربری فروشنده (کاربر) را مسدود کند و فروشنده از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.

6. به طور کلی، همه مسئولیت و تبعات ادعای هرگونه خواص برای محصولات، بدون امکان اثبات و ارائه ادله اثبات‌کننده، بر عهده فروشنده (کاربر) است؛ مانند اصطلاح «ارگانیک» در محصولات کشاورزی یا ادعاهایی نظیر شفابخش، تضمینی و معجزه‌آسا در محصولات خوراکی.

7. استفاده از عناوین نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و حوزوی، اسامی متعلق به برندهای ثبت‌شده،‌ اسامی مقدس (مانند نام‌ها و القاب چهارده معصوم و امام‌زادگان مشهور)، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشنده (کاربر) و منجر شدن به شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی، تمام مسئولیت و عواقب آن با غرفه‌دار است.

8. همه مسئولیت مغایرت محصول ارسال‌شده برای خریداران، با شرح محصول، ویژگی‌ها، وزن آن، تعهد به زمان آماده‌سازی ارسال محصول، و ضمانت و پشتیبانی پس از فروش، برعهده فروشنده (کاربر) است و در صورت تخلف فروشنده (کاربر)، «کارجادو» حق تذکر، تعیین جریمه و غیرفعال کردن حساب کاری و غرفه را دارد.

9. فروشنده (کاربر) می‌پذیرد که از صفحه اختصاص داده‌شده به وی، صرفاً جهت عرضه، فروش و ارسال همان محصولات مندرج در صفحه استفاده کند. فلذا فروش و ارسال هر محصول عرضه نشده در غرفه (اعم از قانونی یا غیرقانونی، دارای مجوز یا بدون مجوز)، از طریق سفارش خرید «کارجادو»، ممنوع است. بر این اساس کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از اقدام به این مسئله، به طور کامل به عهده فروشنده است و وی موظف به جبران کلیه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به «کارجادو» و همچنین مراجع ذی‌صلاح قضایی خواهد بود.

10. اگر فروشنده برای یک ماه، چه از طریق سایت یا اپلیکیشن، هیچ ورودی به کاربری یا صفحه خود نداشته باشند، «کارجادو» می‌تواند حساب کاربری و صفحه کاربر را مسدود و تعطیل کند.

11. نظر به تکلیف قانونی صاحبان کسب‌وکارها مبنی بر اعلام مالیات‌های تکلیفی خود به اداره مالیات حوزه مالیاتی مربوطه، هر یک از کاربران (اعم از مشتریان و فروشندگان) موظف‌اند، نسبت به انجام تکالیف قانونی خود پیرامون این مسئله در مواعد مقرر اقدام کنند.

12. کاربران «کارجادو»، مجاز نیستند بازدیدکنندگان سایت و نیز اعضای آن (خریدار یا فروشنده) را با هدف خرید و فروش محصولات، به بیرون از بازار «کارجادو» هدایت کند. در صورت اطلاع «کارجادو» از این موضوع، «کارجادو» مجاز است دسترسی کاربر را معلق یا قطع کند و درباره میزان معاملات و درآمد حاصله و دریافت کارمزد و کسر از اعتبار کاربر اقدام کند.